vertical horizontal
 • Image Credit: NASA/JPL-Caltech
  Image Credit: NASA/JPL-Caltech
  NASA'nın volkan robotu: VolkanoBot
  Yazar: Editör Kategori:Teknoloji Tarih08-01-2015 2294 Gosterim:

    Bilim adamları volkanların nasıl patladığı hakkında henüz tam bir bilgiye sahip değiller. Bazı modellemeler yapılmış olsa da bunlar hayli basitleştirilmiş modeller. Öte yandan volkanları keşfetmek ise riskli bir iş. Artık bu modelleri daha fazla gerçekçi hale getirmek için kullanılabilecek bir...

  Devamını oku...

 • Dünyanın en büyük yürüyen robotu: Tradinno
  Yazar: Editör Kategori:Teknoloji Tarih20-11-2014 3773 Gosterim:

  15,5 metre boyunda, 3,80 m genişliğinde, 4,5 metre boyunda 11 ton ağırlığında, ağzından alevler fışkırtan bir ejderha ile karşılaşırsanız ne olur? Guiness yetkilileri böyle bir ejderha'yı gördüklerinde hemen " dünyanın yürüyen en büyük robotu " olarak rekorlar kitabına almışlar.

  Devamını oku...

 • Cep Telefonu Çılgınlığı
  Yazar: Editör Kategori:Teknoloji Tarih19-11-2014 2759 Gosterim:

    Cep telefonu kullanımının ulaştığı boyut tam bir çılgınlık haline dönüştü. Öyle ki dünya çapında cep telefonu sayısı diş fırçası sayısını geçmiş durumda. Hatta hayret edeceksiniz ama cep telefonu kullanıcılarının sayısı tuvalete ulaşabilen insan sayısından çok daha fazla.

  Devamını oku...

 • Alg Lambaları
  Yazar: Editör Kategori:Teknoloji Tarih30-10-2014 4688 Gosterim:

  Algler (yosun), biraz gün ışığı, biraz su ve biraz da karbodiositle aydınlanabilirmiyiz? Nanoteknoloji sürdürülebilir enerji üretiminin geleceği için ne anlama geliyor olabilir?

  Devamını oku...