Editör

Editör

Write on Salı, 18 Kasım 2014 Kategori Cevabını Sen Ver

Evin babası 3 çocuğuna sürpriz yapmak ister. İşten eve dönerken bir dükkanda bir torba rengarenk bilye görür ve belki de çocukluk anılarının da etkisi ile satın alıp eve götürür. Evde kendisini karşılamak için başına toplanan çocuklarına bu bir torba bilyeyi çıkararak verir.


" Bizim çocukluğumuzun bir numaralı oyuncağıydı bu bilyeler. Ben de görünce dayanamadım aldım. Alın bunları sizde tadını çıkarın. Yalnız sizden bir ricam var çocuklar. Bilyeleri aranızda adil olarak dağıtın der."

Write on Cumartesi, 01 Kasım 2014 Kategori Cevabını Sen Ver

Evinizin badanasını kendiniz yapmaya karar verdiniz. Aldığınız boyanın üzerinde boyayı 4 litre su ile sulandırmanız gerektiği yazıyor.

Ancak bir sorununuz var. Elinizde büyük bir varil su var ama sadece 3 litrelik ve 5 litrelik 2 ölçeğiniz var. Bir de şartınız var: Suyu boyaya bir seferde karıştırmak. (örneğin 2 kere 2 litre katamazsınız. ) İhtiyacınız olan 4 litre suyu boyaya nasıl katacağınızı kısa bir süre düşündükten sonra hemen buluyorsunuz.

Lütfen bize de anlatırmısınız.

Write on Cumartesi, 01 Kasım 2014 Kategori Cevabını Sen Ver

Finike'deki akrabanız size tamamen kapalı 3 koli göndermiş. Ancak paketleme sırasında bir hata yapılmış ve her koliye yanlış etiket yapıştırılmış.

Kolilerden birinde Portakal,

Diğerinde Nar,

Sonuncu kolide ise Portakal ve Nar yazıyor.

Sizin yapmanız gereken kolilerden sadece birinden, sadece bir tane meyve seçerek el yordamı kullanmadan etiketleri doğru kolilere yapıştırmak.

Haydi İş Başına...